Renoveerimislaen

Eesti Korteriühistute HLÜ renoveerimislaen on sihtotstarbeline laen majakarbi või garaažikompleksi renoveerimiseks. Laenu saab võtta kuni 10 aastaks.

Tähtaeg

Intressimäär*

Lepingutasu

Kuni 36 kuud

4,20% aastas

100 €

37 kuni 60 kuud

4,50% aastas

100 €

61 kuni 84 kuud

4,80% aastas

100 €

85 kuni 120 kuud

5,00% aastas

100 €

Tabelis toodud intressi arvutatakse laenujäägilt, arvestusperioodiga 1 kalendriaasta. 

* Kui laenuvõtja sõlmib elamu- või garaažikompleksi kindlustuse Lõuna Kindlustusmaakler OÜ vahendusel, väheneb laenuintressimäär 0,20% aastas. Kui laenuvõtja tellib energiaauditi Adepte Ekspert OÜ vahendusel, väheneb laenuintressimäär veel täiendavalt 0,20% aastas. Kokku on võimalik laenuintressi alandada kuni 0,40% aastas.

Kuna Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu väljastab laene vaid oma liikmetele, peab laenusaaja astuma ka Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu liikmeks, mille eest tuleb tasuda 10 € sisseastumismaksu ning osamaksu (5% laenusummast, kuid mitte vähem kui 100 €). Sisseastumismaks ja osamaks tuleb kanda enne laenu väljastamist pangaülekandega Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu arveldusarvele või tasuda sularahas Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu teenindussaalides.

Taotlemine

Laenu taotlemiseks täitke laenutaotlus ning lisage sellele vajalikud lisadokumendid ning saatke see info@tartuhly.ee või tavapostiga Raekoja plats 20, Tartu 51004 või Pärnu mnt 326, Tallinn 11611.

Vajalikud dokumendid Renoveerimislaenu taotlemisel:

  • Viimase 6 kuu pangaväljavõtted kõikidest pankadest, kus asuvad laenutaotleja arveldusarved
  • Arved suurematelt kommunaalteenuse osutajatelt, mis näitavad võlgnevuse puudumist
  • Ehitusregistritõend või kinnistusraamatu väljavõte korterite omanike kohta
  • Majandusaasta aruanne
  • Elamu tehnilise ülevaatuse akt ja/või energiaaudit