Renoveerimislaen

Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu pakutavaks laenuks on renoveerimislaen, mis on mõeldud korterelamute renoveerimiseks.

Renoveerimislaenu sihtotstarve on majakarbi või garaažikompleksi renoveerimine. Laenu saab võtta kuni 10 aastaks. Laen tuleb enamasti tagastada igakuiste maksetega. Laenuintressimäär sõltub põhiliselt laenu tähtajast, kuid täpne intressimäär selgub pärast krediidikomisjoni tutvumist laenu taotlemiseks esitatud dokumentidega. Täpsem info on toodud alljärgnevas tabelis:

Tähtaeg

Intressimäär*

Lepingutasu

Kuni 36 kuud

4,20% aastas

100 €

37 kuni 60 kuud

4,50% aastas

100 €

61 kuni 84 kuud

4,80% aastas

100 €

85 kuni 120 kuud

5,00% aastas

100 €

Tabelis toodud intressi arvutatakse laenujäägilt, arvestusperioodiga 1 kalendriaasta. 

* Kui laenuvõtja sõlmib elamu- või garaažikompleksi kindlustuse Lõuna Kindlustusmaakler OÜ vahendusel, väheneb laenuintressimäär 0,20% aastas. Kui laenuvõtja tellib energiaauditi Adepte Ekspert OÜ vahendusel, väheneb laenuintressimäär veel täiendavalt 0,20% aastas. Kokku on võimalik laenuintressi alandada kuni 0,40% aastas.

Kuna Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu väljastab laene vaid oma liikmetele, peab laenusaaja astuma ka Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu liikmeks, mille eest tuleb tasuda 10 € sisseastumismaksu ning osamaksu (5% laenusummast, kuid mitte vähem kui 100 €). Sisseastumismaks ja osamaks tuleb kanda enne laenu väljastamist pangaülekandega Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu arveldusarvele või tasuda sularahas Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu teenindussaalides.

Taotlemine

Laenu taotlemiseks täitke laenutaotlus ning lisage sellele vajalikud lisadokumendid ning saatke see info@yhistupank.ee või tavapostiga Raekoja plats 20, Tartu 51004 või Pärnu mnt 326, Tallinn 11611.

Vajalikud dokumendid Renoveerimislaenu taotlemisel:

  • Viimase 6 kuu pangaväljavõtted kõikidest pankadest, kus asuvad laenutaotleja arveldusarved
  • Arved suurematelt kommunaalteenuse osutajatelt, mis näitavad võlgnevuse puudumist
  • Ehitusregistritõend või kinnistusraamatu väljavõte korterite omanike kohta
  • Majandusaasta aruanne
  • Elamu tehnilise ülevaatuse akt ja/või energiaaudit